| Michaela89 a întrebat:

Ce profil trebuie sa urmez dacă vreau sa devin farmacista?

Răspuns Câştigător
| PinkPanter a răspuns:

Cel mai potrivit profil pentru a deveni farmacista este STIINTE NATURALE.
Pentru a deveni farmacista trebuie sa termini o facultate agreeata de Ministerul Invatamantului, de stat sau la privat.Pentru postul de asistent de farmacie este suficient sa termini cursurile unei scoli postliceale (3 ani) de asistenti de farmacie.Cu facultatea de filologie nu poti deveni farmacista, singura solutie este sa urmezi cursurile unei facultati de farmacie.Succes!

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Profilului liceului Nu conteaza!
Cunosc oameni care au facut uman in liceu si au dat la real la facultat si viceversa.

| Deliiiia a răspuns:

Profilul de biochimie sau stiinte.

| Resurrection a răspuns:

Profil de bio-chimie dar sa stii ca este greu si nu ai nici salariu prea mare ca farmacist, mai bine ai da la medicina sa te faci medic/doctor ceva.

Bafta!

| Resurrection a răspuns:

Ce profil vrei tu, important e sa dai la facultatea de farmacie. Dar daca vrei sa ai cat de cat habar inainte de a da la facultate, trebuie sa dai la bio-chimie.

| ZâmβέŤ a răspuns:

Te avantajează un liceu cu profil biologie sau chimie, iar apoi Facultatea de Farmacie. ...Si eu as vrea sa devin farmacistahappy dar o sa ma decid in curand big hug
Baftaa! kiss

| Kryss13 a răspuns:

Stiinte ale naturii.sau uman

| EmanuelaZ a răspuns:

Un liceu de chimie.

| taviyamato2 a răspuns:

Biologie sau chimie big grin

| мαяijüαηα a răspuns:

Cred ca trebuie sa dai la medicina..pentru a stii dfdespre boli..shi tratarea lor

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru мαяijüαηα):

Eşti cam proastă tu aşa.
Şi*
Fata trebuie să facă facultatea de farmacie, nu are treabă medicina.

| mgtow a răspuns (pentru мαяijüαηα):

Are dreptate mary, nevasta unchiului meu a dat medicina si acum e farmacista.

| мαяijüαηα a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Bina dar nu ma pricep am dart un raspuns acum nu im ida cu tigaia in cap c am gresit