| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Daca vreau sa devin farmacista ce profil trebuie sa termin la liceu? pot sa devin farmacista daca sunt la filologie?

4 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Pentru a deveni farmacista trebuie sa termini o facultate agreeata de Ministerul Invatamantului, de stat sau la privat.Pentru postul de asistent de farmacie este suficient sa termini cursurile unei scoli postliceale (3 ani) de asistenti de farmacie.Cu facultatea de filologie nu poti deveni farmacista, singura solutie este sa urmezi cursurile unei facultati de farmacie.Succes!

| BBg a răspuns:

Nu are legatura ce liceu ai terminat. Poti sa dai la ce vrei tu apoi.
Funda?

| cristytimis a răspuns:

Mam interesat trebuie sa termini liceu` Anaslan

| Gessica16 a răspuns:

Cel mai potrivit profil pentru a deveni farmacista este STIINTE NATURALE.