| Iana2205 a întrebat:

Ce sa aleg intre publicitate la snspa si sociologie la unibuc? Cat de grele sunt si din care as putea sa ies cu un job bine platit dupa facultate

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Publicitate
Sociologia este meh si nu am idee despre insertia profesionala, probabil pentru ca nu exista.
Ambele sunt facultati usoare, lejere, din ce am inteles nu faci mare lucru, se va reflecta mai tarziu treaba asta probabil

| Sonia822 a răspuns:

As zice publicitate. Sunt multe joburi in publicitate, e si un site special, IQads. Intra si pe pagina Minio Studio, ca sa-ti faci o parere. Nu stiu cat de cautati sunt sociologii...