| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un inginer la Enel sau Transelectrica? Întrebare pentru cei ce lucrează în domeniu sau au rude/prieteni care lucrează.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un inginer electric primeste salarul dupa functia indeplinita.
Chiar daca este la inceputul carierei, la firme de profil poate avea salarul chiar peste 10 000 lei.

| Cristian226 a răspuns (pentru Bula):

La Enel de exemplu scrie peste tot ca au 3500 de lei inginerii dar când am făcut practica acolo un inginer ne-a spus ca are 7000 de lei salariu. Salariile sunt mai mari de fapt decât se spune sau scrie pe undeva la firmele cum sunt Enel, Transelectrica etc.

| Bula a răspuns (pentru Cristian226):

Salarul de baza a unui electrician simplu este minim 3500 lei, la un santier de constructii (tras cabluri).
Un inginer are salar mai mare + sporuri, bonusuri, prime etc.

| Cristian226 a răspuns (pentru Bula):

Asa mi-a spus și mie un electrician de la o fabrica de bere ca câștiga 3000 de lei pe luna iar un maistru electrician aproape 5000 și nu are facultate doar un liceu de profil și apoi școala de maiștri. Și un alt electrician mi-a spus ca are tot aproape 3000.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de vechime si pozitie, intre 2500 si 3500 lei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Milioaane vreo 30

| Țoglă a răspuns:

Cam 3000lei am auzit eu.
Verifică pe undelucram.ro