| DrunkenIrish a întrebat:

Ce salariu are un medic militar in etapele serviciului? Salariul creste cu timpul.De exemplu ce salariu are un medic militar dupa ce abia a terminat facultatea?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Undeva la peeste 2.400 lei plus norma de hrana, sporuri (functie de unde lucreaza, garzi, etc. Asta era la 1 ianuarie 2018. De atunci cred ca au crescut mult. Cred ca le-au marit si lor ca la civili. E posibil sa aiba peste 4.000 lei.

| DrunkenIrish explică (pentru Salontanul):

Eu am inteles ca in jur de 60 de milioane, este posibil?(pana la urma sunt medici)

| Salontanul a răspuns (pentru DrunkenIrish):

Se poate! Nu mai sunt la curent cu ce s-a intamplat. Am avut un prieten, fostul sef al Spitalului Militar Cluj-Napoca. Acum este in pensie si nu l-am mai intrebat ce si cum.

| alina2k18 a răspuns:

Fiind rezident are salariul de baza + garzi si sporuri daca face in weekend, etc.