| deleuandrei a întrebat:

Ce salariu primeste pe luna un psiholog in bucuresti?

4 răspunsuri:
| demonangel37 a răspuns:

Daca esti incepator adica la inceput fara o vechime ar trebuie sa ai intre 4 -7 milioane pe luna iar daca esti cu minim 3-5 ani vechime in domeniu 6-10 milioane pe luna deci conteaza foarte mult si vechimea

| Malvina24 a răspuns:

7-8 milioane! Depinde si de psiholog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine are nevoie de psiholog? Sincer in afara de analize in abstracto si absolut relative ca valoare de adevar, nu vad cui i-ar folsi. Aceasta 'meserie' nu este decat o fita suplimentara reaparuta dupa 1989 asa ca o refulare pentru. ca tot o interzisese nea Nicu. A auzit cineva de oameni care si-au rezolvat problema la psiholog? Cu certitudine, NU. Solutia tuturor problemelor noastre se afla la sursa, adica tot la noi, nu la psiholog. Si atunci, pe cale de consecinta, de ce am plati un psiholog? Ca sa ce. sa stai intins pe o canapea, sa vorbesti despre problemele tale iar el sa-si scrie pe carnetel retete de sarmale ori sa mazgaleasca in gol. Hai sa fim seriosi. Psihologii sunt exacta ca filosofii. Buni de bagat intr-o biblioteca de unde sa emita judecati abstracte de valoare fara nicio aplicabilitate practica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 4000 lei happy Dar depinde unde lucreaza.