| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu trebuie sa ai ca sa iti permiti o masina de lux?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste masina de lux

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

O masina cunoscuta de toti, care are toate dotarile posibile unei masini.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica Ford Focus e o masina de lux?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar ca Iohannis castiga 14.000... si nici nu are masina

| Frank51 a răspuns:

Probabil ajunge să faci 10.000 euro pe lună, și faci o rată pentru o mașină de 100.000.

| romeo78 a răspuns:

O mașină "de lux", second-hand hand poate porni de la 10 mii de euro, ca să nu fie o epavă.
Dar, nouă cu salariul din România, condițiile de creditare din România, un om obișnuit nu poate achiziționa.
Cei care au succes pe internet ca "influenceri", "vlogeri", cei care au o afacere cu profit, afaceri necurate își permit una nouă.
O mașină de lux sunt cele care au peste 5 metri lungime, cu suficient spațiu în spate și șofer personal.
Chiar dacă o marcă este de lux, doar mașinile mari, intră în definiție. Ele au toate tehnologiile de top, full option.
Restul gamei, este doar pentru profit, o clasă în plus față de concurență.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai o afacere si creier. Masinile nu-ti aduc nimic, daca vezi pe cineva cu creier si multi bani sigur investeste in imobiliare, terenuri, are firme deschise in domeniile in care se pricepe el etc. si nu risipeste pe masini de lux pana nu are de 100 ori mai multi bani decat ar costa masina respectiva.

| mihaela000ela a răspuns:

Sunt altii care nu au ....si isi permit! Cheia, e sa descoperi mecanismul!