| Beny1988 a întrebat:

Ce sanse am sa lucrez in anglia, daca nu am acte? exista ceva curs pe care poti sa il faci, si dupa acea sa obtii drept de lucru?

2 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Acte? La ce te referi? De exemplu poti sa meri cu contract de munca, pe 3-6-12 luni sau daca vrei de ex. sa te muti acolo si sa lucri trebuie sa iti faci cetatenie(bineinteles pentru contract de munca, sau pentru a lucra trebuie sa fi major)! Acum nu inteleg sigur ce vrei sa spui dar sper ca la asta te refereai si te-am ajutat! Bafta!

| Wechangetheworld a răspuns:

Poi nu trebuie neaparat acte poti sa te duci sa-ti cauti de lucru asa a facut mama mea, matusa si verisoara dar este mai greu sa-ti cauti de lucru.te-as sfatui sa-ti gasesti un apartament si sa stai acolo pana ce rezolvi problema (nu cred ca-ti vei gasi un apartament prea curat... sunt foarte murdare cateodata au si gandaci...asa a patit varamea ) deci mai bine te duci la un hotel mai iefnit (matusa mea lucreaza la unu' este foarte frumos dar nu mai stiu cum se numeste este o cladire maro din caramizi si cu multe flori pe dinafara inauntru este foarte dragut)
SPER CA TE-AM AJUTAT
SUCCES!