| Justtwondering a întrebat:

Ce se intampla daca un potential angajator ma suna sa ma cheme la un interviu si nu aud telefonul sau sunt intr-o situatie care nu-mi permite sa raspund?
Pot sa sun inapoi? Si ce ar trebui sa spun avand in vedere ca nu stiu sigur al cui e numarul?
O sa ma sune din nou? Cand ar trebui sa ma astept sa sune din nou? Peste 5 minute? Cateva ore? In alta zi?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti suna si tu si le explici de ce n-ai raspuns. Poti verifica numarul inainte de a suna.
Te va resuna doar daca este interesat de tine si nu are candidati mai buni conform CV.

| sierra1 a răspuns:

De preferat să răpunzi

dacă prezinți interes, te resună dacă nu, adio!

| johnnny123 a răspuns:

Nu ai mai ratat niciun apel telefonic în viața ta?

Evident că poți să suni înapoi și să spui "Bună ziua, am avut un apel de la acest număr, dar nu am putut răspunde."

De unde vrei să știm noi dacă și după câte minute te va suna înapoi un angajator. Fiecare angajator are propriile proceduri.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, poți suna nu e nicio problema. Nu aștepta sa te mai sune ei ca nu o vor face. Vei da impresia ca ești om serios dacă ii suni înapoi.

| zilog a răspuns:

Suni inapoi
daca este disperat o sa te mai sune el
daca chiar are nevoie de tine o sa te inteleaga ca erai la wc

| Iote a răspuns:

Nu te va suna din nou daca tu nu raspunzi. Nu este interesul lui, are de unde alege.
Ideal ar fi sa auzi si sa raspunzi.
Poti suna cu: "scuze, nu am auzit, m-ati sunat mai devreme dar nu stiu cine sunteti". Apoi, va lamuriti.

| MustarIute a răspuns:

Eu mereu sun inapoi