| DragosteDePrimavara a întrebat:

Ce studii trebuie sa indeplinesti pentru a deveni EVENT PLANNER.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Sincer sa ai pile, sa ajungi sa lucrezi la o firma care se ocupa de asa ceva. nu exista facultatea de event planner dar s-ar putea sa te ajute o facultate de pr/comunicare/publicitate. ca sa fii event planner trebuie sa ai multe relatii, cu furnizori, oameni din domeniul publicitatii, managerii persoanelor publice etc sa fii creativa, sa lucrezi bine cu termene limita si in conditii de stres, sa ai bune abilitati de comunicare si negociere, sa cunosti LG engleza etc http://www.dailyplan-it.net/Become_an_event_planner.htm

1 răspuns: