| anonim_4396 a întrebat:

Ce tipuri de politisti sunt? De exemplu controlor de trafic. Funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Controlorul de trafic se ocupa de avioane, ce vrei tu sa zici e politia rutiera.

In rest mai sunt criminalisti, politia locala (sau comunitara) -astia cu ordine public, politie anti frauda, antidrog, combaterea criminalitatii organizate.

Acum nu stiu cum se numesc oficial

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
sunt multe feluri de politisti cum sunt cei de frontiere, politisti de criminalisti, politie publica ect...
O zi buna.