| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac/am pentru a juca intr-un film, reclama, sau serial in America? Am auzit ca la Disney Channel iti trebuie un agent sau asa ceva... thinking Eu as vrea sa sun si sa cer informatii, chiar la ei. Acolo pot merge daca "sunt de pe strada"? Adica n-am pile, agenti etc? Vreau la un casting simplu dar ma intai ma intereseaza daca drumul mi-l plateste productia respectiva...

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum totul in lumea asta se bazeaza pe pile, eu zic ca nu vei reusi.Dar incearca! sansa de 1% cateodata face toti banii.Totusi crezi ca americanii nu au actori? de ce ar prefera romani?

| asya a răspuns:

Nu chiar totul se rezolva pe pile! Degeaba ai pile si nu ai talent pentru ca nimeni nu-si risca productia pentru niste banuti! Uite, eu in locul tau nu as tinti chiar asa de sus! As incerca in Anglia(drumul e mai ieftin), e mai aproape, dobandesti experienta jucand in mici productii si mai apoi sa tintesti mai sus! Crezi ca toti actorii au mers la Disney si gata au obtinut un rol? Nu e chiar asa! Se organizeaza castinguri si in Anglia, insa trebuie sa iei ore de dictie, de actorie, trebuie sa stii la perfectie lb engleza, trebuie sa ai accent si asa mai departe.In legatura cu platitul drumului nu cred ca o va face nicio prductie...Bafta in tot ceea ce vrei sa faci!

| TheCritic a răspuns:

Buna! Crede-ma ca cei din Florida/California au multi actori si nu isi asuma riscul. De ce sa iti plateasca ei drumul? E in interesul tau sa ajungi acolo si crede-ma ca, chiar daca ai obtine un rol minor(nu poti fi in rolul principal din prima) ei pot gasi alt actor, din zona fara sa iti plateasca tie drumul. Ai ceva cursuri de actorie, dictie, ai aparut la TV sau ceva? I-ati gandul!

| Mihaela_8091 a răspuns:

Vise mari, vise mari. Eu am manager si daca este vreun casting ceva ma anunta. E mai greu din Romania, fara suparare, dar nu prea ai nicio sansa, daca nu mergi la mama lor la Hollywood.
p.s. Poti sa iti iei si gandul de la decontarea drumului.

| MC_Anna_2002 a răspuns:

Serios? Am vazut atatea comentarii "Ia-ti gandul " "Nu vei reusi" "Ai 1% sanse".Ok,poate nu ati spus-o din rautate dar spunand lucrurile astea sunteti rautaciosi. Parerea mea este ca daca va munci mult va ajunge unde si-a propus,nimic nu este imposibil, si daca crezi ca este imposibil, acel imposibil fa-l sa devina posibil! Nu conteaza de unde esti (Romania). Daca esti buna la actorie incat sa-i intreci pe toti, acei oameni care organizeaza sa spun acel casting nu le pasa de unde esti! Acum serios, daca vad ca ai toate avantajele pentru a deveni actor si vad ca asta iti doresti cu adevarat si muncesti, nimeni nu te vor respinge pentru ca esti din Romania si au destui actori acolo ...Nu conteaza cati actori au si cati n-au,daca esti buna cu adevarat la actorie si asta este pasiunea ta, si in special muncesti pentru a obtine un rol intr-un film, vei ajunge acolo unde ti-ai propus! Nu renunta, daca asta iti doresti cu adevarat ❤ si cel mai important nu-ti pierde speranta!
*nu mi pasa daca primesc HATE, asta e parerea mea, fiecare cu parerea lui*