| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa ma angajez la orice loc de munca de exemplu:fabrica,magazin, fan curier? Trebuie sa depun o fisa? Cum pot face rost de aceasta fisa? Unde trebuie sa merg ca sa primesc aceasta fisa?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti faci un CV.
Acolo scrii studiile pe care le ai, locurile unde ai mai lucrat si in ce meserie.
Un exemplu mai jos.
https://www.ecto.ro/wp-content/uploads/2010/11/cv-completat.gif

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti creezi un CV dupa care aplici cu el la locurile de.munca disponibile... fie online fie la sediul lor

| Andrey818 a răspuns:

Iti trebuie un cv in care scrii ce scoala ai terminat si ce calificare,si mai scrii daca ai experienta profesionala,adica daca ai mai lucrat,daca nu scrii in el necalificat,apoi daca le convine de tine faci urmatoarele acte:scoti ca esti apt fizic de munca, ca nu ai cazier, copii dupa diplome, buletin si certificat de nastere, o sa iti dea ei o lista