| Christinex a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca stewardesa? Ce indatoriri am? Am 1, 58 m, vorbesc fluent engleza si iau lectii de franceza si spaniola. Am vreo sansa cu inaltimea mai ales? sad

Răspuns Câştigător
| addi90 a răspuns:

Am o prietena, are cat tine sau mai putin si acum e stewardesa...eu am 1 70 si n-ajungea sa ma pupe nici pe varfuriblushing, conteaza sa ai ambitie. succes

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sincer, nu cred ca ai vreo sansa cu inaltimea asta. Astia le vor de la 1, 75 in sus.

| andreeamihele a răspuns:

Ca sa fi stewardeza ar trebui sa ai o inaltime de cca 1, 70m, sa fii inalta, frumoasa, desteapta, sa cunosti mai multe limbi si sa fi dispusa sa te descurci in orice situatie. In fine, poate nu este o problema inaltimea.

| victor987 a răspuns:

Sa nu te superi pe mine dar uite un banc pe care sper sa l savurezi despre stewardese....http://www.youtube.com/watch?v=6WAylnO5gtA

| AlexBpm a răspuns:

Inaltimea te dezavantajeaza rau. sincer nu cred sa ai vreo sansa. Inceraca in alt domeniu

| Christinex explică:

Am zis 1, 58 m, daca nu stii sa citesti...

| Felicia097 a răspuns:

Deci nu stiu, doar daca vei avea o pereche de pantofi extra inalti, e foarte bine ca vorbesti limbi straine si iata ce am gasit pentru ca sa devii stewardesa(sorry ca e in engleza dar asta e)
Basic requirements:
- Female, aged between 20 and 27 years old
- Minimum height of 162 cm, and able to reach the height of 214 cm (on tip toes)
- Single (with no children)
- Minimum level of High School or College education
- Must have a high standard of English; verbal, written and comprehension
- Must be able to swim a minimum of 50m unaided
- Medically fit to meet regulatory requirements

| Felicia097 a răspuns:

Stiu foarte bine sa citesc dar ai dorit sa stii ce trebuie sa faci ca stewardesa

| Christinex explică (pentru Felicia097):

Ma refeream la danywhite9 :* a zis "girafa" banuiesc ca a vazut 58 m ala... am scris 1, 58 m.