| Princessee a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a fi designer vestimentar? Dar model? Stiti vreun club de asta pentru fotomodele (pentru toate varstele)?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ca sa fii designer vestimentar in mod normal trebuie sa termini liceul de arte (nu este obligatoriu) si o facultate de design. Iar pentru a deveni manechin (presupun, ca frumoasa esti big grin ), trebuie sa te inscrii la o agentie de modeling (fiecare oras are agentiile proprii). Succes!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@♫♪♡Miley Cyrus♫♪♡, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!

| Princessee explică:

Eu ma bucur foarte mult ca ma ajutati si chiar daca sunt doar 3 postari, au fost venite de la oameni care chiar sunt inteligenti. Va multumesc foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact, sunt de acord cu fata care ti-a dat raspunsul.De exemplu, vara mea a terminat Faculatatea de Arta si Design la Cluj. dar sa nu crezi ca-i asa usor, ii foarte mult de invatat.Pt. in ceput poti sa-ti creezi propria ta colectie si sa te gandesti pentru. ce anotimp.modelingul mai bine l-ai lasa deoparte, ca multe fete vor sa devina modele, dar nu toate reusesc.Au o cariera scurta si sunt exact ca robotii. Fac doar ce le spun ceilalti si vei fi tratata ca un simplu manechin, nimic mai mult. Bucura-te de adolescenta cat mai poti, ca dupa aceea vin greutatile. Dar faci ce vrei oricum.Succes!

| cmymar07 a răspuns:

Pai trebuie sa faci cel putin un liceu cu profilul respectiv dupa care sa iti sustii un atestat prin care sa obtii o diploma de designer vestimentar...eu unul am facut Col. Teh. Armand Calinescu si mi-am luat aceea diploma...mai am sa ma contacteze Botezatu sa lucrez pentru elrolling on the floor)