| andreikiva a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a deveni un profesor universitar de educatie fizica si sport?
Si cam cat castiga unul?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In cazul tău, primul pas ar fi să intri la liceu, apoi le luăm pe rând...

| Furnicuta000 a răspuns:

Facultatea de ed fizica si sport si neaparat modulul psihopedagogic. Dupa facultate dai ex de titularizare, ocupi un post si e la fel ca la toate celelalte materii. Salariul e in jur de 3000 lei, depinde si de nr de ore

| TheGentleman a răspuns (pentru Furnicuta000):

Pentru a deveni Profesor Univ., în primul rând trebuie să ai doctorat. Apoi trebuie să parcurgi ierarhia universitară (prin examene, recunoaștere profesională: asistent univ., lector și abia după foarte mulți ani de experiență ai posibilitatea de a deveni profesor.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru TheGentleman):

Scuze, nu am citit si cuvantul universitar, am omis