| Jjbhhg a întrebat:

Cei care au intrat la politie imi puteti spune cat de greu se intra?

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Hey. Am vrut si eu da dau la facultate de politie dar nu am nici o sansa ca nu le am cu sportul deloc. De aici iti poti da seama cat de important e si de greu.

| Jjbhhg explică (pentru MaryMaria333):

Nu cred ca ar fi o problema cu sportu la mine, dar cu invatatul cred ca da dar vreau sa incerc sa dau ce e mai bun din mine.deci sa iti explic am terminat profesionala constructii din pacate si continui seralul sa pot da bacul.ce spui daca o sa iau bacalaureat ul am ceva sanse sa merg la academia de politie sau mai bine merg la politia locala ca e mai usor. multumesc sper sa imi raspunzi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jjbhhg):

Poti incerca si la scoala de politie. Se face numai un an si esti agent de politie dupa absolvire. La academia de politie iti trebuie conditie fizica si sanatate foarte buna. Se mai dau si ceva examene scrise dar prima este vizita medicala care este elimintorie. Apoi probe fizice si in cele din urma examenul teoretic

| Jjbhhg explică (pentru anonim_4396):

Da la scoala de politie campina

5 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Ca sa iti faci o idee uite proba eliminatorie https://youtu.be/2uphILf2oeo

| Clytia a răspuns:

Dacă vrei să intri la Academia de Poliție, sa știi că ai foarte mut de muncă. Trebuie să te pui ca lumea pe învățat, că e bătaie pe locuri. La școlile de poliție e într-adevăr, puțin mai ușor, dar mai întâi de toate trebuie să fii apt din punct de vedere medical.