| Maya79 a întrebat:

Imi puteti spune niste lucruri de încadrările directe de la poliţie? Ce sunt, cum se intra, unde sunt si de ce ai nevoie? Multumesc!

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Un raspuns concret poti obtine doar de la biroul de informatii al politiei sau de la sediile politiilor din judetul tau. Asa ca o informatie generala pot sa-ti spun ca angajarile directe - prin concurs direct - se fac in mai multe cazuri:
1. Pentru functiile care nu sunt operative: contabilitate, administratie, medicale, juridice etc.
2. Pentru completarea unor posturi deficitare, dar asta doar in anumite zone, judete.
Cat priveste despre ce ai nevoie, asta difera pentru fiecare tip de functie.