| anonim_4396 a întrebat:

Cei care lucreaza intr-un domeniu si au studii superioare iau mai multi bani decat cei care nu au studii superioare? am auzit ca nu e adevarat

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ba da, pentru ca au mai multa valoare sa zicem si fac chestii care castiga o diferenta salariala mai mare dar problema e ca nu e asa mare branza. Depinde de firma si patron cum plateste angajatii. Rar vezi sa plateasca 10 milioane pe un sef de echipa ori o femeie care lucreaza la banca.

| marianamay a răspuns (pentru mgtow):

Spetsnaz dar daca cel cu studii superioare nu stie sa fac treaba buna si cel fara studii superioare este cel mai bun nu e asa ca pe cel care se pricepe mai bine il plateste mai bine?

| marianamay a răspuns (pentru marianamay):

Asa cum a zis si alin334

| marianamay a răspuns (pentru mgtow):

Dar cu cat il plateste mai mult pe cel cu studii superioare decat celalat?

| mgtow a răspuns (pentru marianamay):

Daca unu ia 8 - 9 milioane necalificat cel cu facultate are 10 sau 16 milioane in plus.

| marianamay a răspuns (pentru mgtow):

Adica primul 10 si celalalt 20?

| mgtow a răspuns (pentru marianamay):

Nu dar diferenta poate fi de 2 sau 6 milioane maxim.

| Gogu06 a răspuns:

La stat se aplica la privat in schimb, o sa fii pus pe un post pe care diploma ta te califica si vei fi platit ca atare. Daca te duci sa imparti pliante si ai terminat dreptul nu te vor plati mai mult, sau daca lucrezi la Mc.Donalds.

| alin334 a răspuns:

Depinde,degeaba are studii superiaore daca nu e in stare sa faca ce face cel cu studii inferiaoretongue

| Bot a răspuns:

Daca au studii superioare in acel domeniu normal ca au salariu mai mare.