| DiannaDi a întrebat:

Un supervizor in construcții lucreaza pe șantier? Sau e la birou cu studii superioare?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

De obicei, supervizorul, execută controlul de specialitate al lucrării pe șantier. La locul lucrării.
Verifică dacă lucrarea se desfășoară conform proiectului, calitatea lucrării, calitatea materialelor, etc.
Are și birou, de obicei tot la locul lucrării, nu stă permanent în șantier (la lucrare). Deci are și muncă de birou.
Și da, de obicei are studii superioare. Inginer constructor sau arhitect.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai trece prin santier sa vada cum lucreaza oamenii, dupa se retrage la birou are 2 functii, verifica terenul sa fie in regula apoi isi face treaba cu secretara la birou

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Romania (si nu numai), multe societati au asteptari deplasate de la angajati. Astfel, pe unde am lucrat eu, gestionarele, bucataresele, uneori si personalul medical, serveau clientii din restaurant.
Asa ca, nu m-as mira sa vad un supervizor de santier sudand sau preparand beton la lopata.