| Ionut321123 a întrebat:

Cine castiga mai bine: un mecanic auto sau un zidar?

Răspuns Câştigător
| brusturel a răspuns:

Ambele meserii sunt banoase, in ambele daca esti bun esti solicitat de oameni (ori la zugraveli, constructii etc), ori la reparat masini. Poti face un curs pentru calificare la ambele. Noroc.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se câștigă bine în ambele meserii, dacă ești serios.
Pa, pa.

| blueheart a răspuns:

Un zidar

| blackcat99 a răspuns:

Depinde. Mecanincul isi desfasoara activitatea in orice anotimp (mereu se strica masini) in timpce un zidar lucreaza vara si eventual toamna, daca e cald afara, deoarece mai niciodata nu o sa vezi un om construind o casa iarna. Dar eu consider ca e mai banoasa meseria de zidar, in conditiile in care pe o lucrare castiga in jur de 20-30 de milioane.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blackcat99):

Se castiga mult mai mult si se lucreza si in interior piscoiule ngru

| TraficantulDeAcadeleDinEpoca a răspuns:

Mecanicul auto castiga mai bine decat un zidar! dar cu zidarul poti castiga mult daca ai schite in minte.

| brusturel a răspuns (pentru TraficantulDeAcadeleDinEpoca):

Zidarul nu-i arhitect ma sa aiba schite in minte!
Arhitectii sunt cu proiectele!

| techman a răspuns:

Un mecanic auto, cu siguranţă.