| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Cat castiga un mecanic auto in strainatate?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In functie de cat de mult se pricepe.
Daca stie sa repare poate face o caruta de bani si la noi.
Daca stai pe un defect 3 zile si dupa aceea masina tot la fel face, se poate muri de foame si in strainatate.
In Italia din 100 de mecanici 90 sunt experti si seriosi, la noi este exact invers.

| AndyPeScurt a răspuns:

In Italia daca esti bun in jur de 1500-1600
In Germania nemti le duc mai mult in fabrica sa le repare dar si acolo in jur de 1300-1400
In Spania in jur de 1100-1200
In franta cam 1000-1100
Deci maxim 1900
Eu am 18 ani si asta vara am dat bacu si din septembrie am inceput sa lucrez ca mecanic in curtea de arges si imi iese in jur de 16 milioane pe luna

| usernameinvalid a răspuns:

In Italia, in jur de 900 - 1000 € lunar, poate chiar mai mult.