| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Cine e mai bine platit : un stomatolog sau un medic veterinar?
Care meserie din cele de mai sus o preferati?

7 răspunsuri:
| freakazoid a răspuns:

Stomatologul cred ca e mai bine platit, dar asta depinde, daca ai propriul tau cabinet, unde este, cat de bun esti etc. sunt multi factori. Si un medic veterinar poate sa ajunga foarte bine platit, depinde ce face (cabinet, controlul alimentelor, medic de circumscriptie etc.) dar gandeste-te ca medicina veterinara nu inseamna doar caine si pisica ci si vaci, cai, porci, pasari.

| MadalinaD a răspuns:

Eu prefer stomatologul.E o meserie curata, frumoasa, desi in viitor visez sa ajung medic diabetolog (sufar de diabet :d).
Dar dintre stomatolog si medic veterinar, nu stiu care e mai bine platit.

| caty870 a răspuns:

Eu asi alege medic veterinar.Nu stiu exact cam cat castiga un stomatolog dar varul meu care e medic veterinar in franta castiga 3300euro pe luna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un stomatolog e mai bine platit. Eu meseria asta as alege-o pentru. ca e o meserie mai curata, mai salvezi si tu niste oameni(crede-ma), mai frumoasa decat cea a medicului veterinar. Adica sa stai toata ziua cu animale, cu toate ca daca ai fii alergic la animale nu ar fi o meserie potrivita. Oamenii in general vin cu caini, pisici, pasari. Altii pot veni cu alte animale despre care nu ai putea stii nimic...

| freakazoid a răspuns (pentru anonim_4396):

"Medicul uman salveaza vieti, medicul veterinar salveaza omenirea" L. Pasteur
Si medicul stomatolog nu prea salveaza vieti, doar te cruta de durere crunta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru freakazoid):

Ma refeream la altceva

| Kattik a răspuns:

Stomatolog