| Tarinus989 a întrebat:

Cineva care cunoaste bine gradele militare, cum se avanseaza in ele?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Iti recomand sa citesti Legea nr. 80/1995 privind statutul cadrelor militare, actualizata. Nu-ti recomand un art. anume, deoarece sunt unele conditionalitati in toata legea.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După lege și la excepțional.

| CodrutElian1990 a răspuns:

O precizare, care nu cred ca se gaseste in statut. Trebuie sa fii incadrat pe o functie care sa corespunda gradului pe care urmeaza sa il primesti.
Sa-ti explic. Functiile militare se definesc prin gradul pe care trebuie sa-l aiba cel care o indeplineste. Ex. Functie de maior.