| Raluca_1234 a întrebat:

Cineva care este student / a terminat Facultatea de Drept din Bucuresti? Am nevoie de cat mai multe informatii si nu-mi ziceti ca "www.goggle.ro" pentru ca astepti pareri personale. Cunosc metodologia de admitere. Cam cum sunt cursurile / profii / examenele?

Răspuns Câştigător
| εїз a răspuns:

Sora mea este studentă la drept în Bucureşti.
Are o părere foarte bună, este anul 1, şi sunt foarte multe zvonuri că în facultatea asta se intră numai cu pile, sau ilegalităţile sunt false. Dar însă nu este adevărat, sunt doar nişte zvonuri pripide...
Din câte ştii, la facultatea asta se susţine un examen destul de greu, aşa că reuşita ta să ajungi acolo, e de cât ai învăţat. E foarte frumoasă facultatea, dar ca să o termini, trebuie să înveţi foarte foarte mult.