| Sara2 a întrebat:

Credeti ca bacul de anul acesta va fi la fel de ingrozitor ca si anul trecut?

17 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Adica vrei sa spui daca va fi la fel de corect?laughing

Sper ca da.

| Nastia a răspuns:

Nu cred ca bacul e ingrozitor ci elevii sunt ingrozitor de inconstienti si lenesi.ala e adevarul.nu invata niciunul si vor sa ia bacul.lasa frate, ca nu trebuie toate gloabele duse la facultate....sa se vada odata cine invata!

| Sara2 explică (pentru Nastia):

Dana onuttsa si bezea voi toti care ati luat bacul pe copiat va convine sa spuneti asa, va doare in fund

| mixxjim a răspuns (pentru Sara2):

Vezi, de aici vine de fapt marea problema, nu ca bacul e greu sau usor, ci ca toti credeti ca bacul se poate lua doar pe copiat, nu mai invata nimeni si toti asteapta sa copieze - si pe urma nu intelegeti de ce nu va gasiti de munca sau sunteti platiti cu 2 lei... iti vine sa crezi sau nu, bacul se mai ia - sau se mai lua candva - si pe invatat, nu doar pe copiat

| Dana211 a răspuns (pentru Sara2):

Te inseli amarnic. Eu chiar am invatat. La noi nu s-a putut copia absolut nimic. Nici macar nu puteai sa misti in banca ca te dadeau urgent afara. Nu toata lumea ia bacul pe copiat sa stii iar cei care fac asta e fix problema lor dar daca nu sunt in stare sa ia un examen atat de usor ca acela nu vor putea termina niciodata o facultate sau o vor termina cum au luat si bacul insa vor trece prin ea ca rata prin apa fara sa ramana cu nimic si cand se vor angaja ( daca vor gasi ceva in domeniu) nu vor sti sa faca nimic sau nu ii va accepta nimeni pentru ca nu au cunostinte deloc legate de domeniu acela desi au terminat o facultate. Tie acum iti e frica si ti se pare ca e ceva foarte greu dar ti-am mai spus mai sus si cred ca si altii ti-au mai zis sa vezi cum e la facultate cand ai de invatat pentru o singura materie cat ai invatat pentru bac si ai cate 6-7 examene asa. O sa treaca cu bine ai sa vezi si o sa iei nota mare daca inveti. Nu iti mai fa probleme de genul asta si nu te mai stresa pentru nimicuri ca "o sa fie greu?". Mai bine concentreaz-te pe ce ai de facut ca si asa ai destul stress nu mai ai nevoie de inca unul. Bucura-te si de ultimele luni de liceu ca ii vei duce dorul. O sa vezi ca va fi bine daca inveti si dupa ce va trece iti vei da seama ca iti faceai probleme degeaba

| Sara2 explică (pentru Dana211):

Asa spun toti "eu nu am copiat eu am invatat" cunosc multi care cu greu au recunoscut
si eu nici nu vreau sa dau la facultate, vreau doar sa iau bacul indiferent de nota, chiar si 6, pentru a face un anumit curs

| Bezea a răspuns (pentru Sara2):

Și ție îți pasă dacă ceilalți au copiat sau dacă tu poți să treci sau nu examenul? Viața nu e atât de ușoară; înveți, iei o notă mare și ai ajuns să lucrezi unde vrei tu... Uită gluma din copilărie cum că "poți să ajungi ce vrei". Nu trebuie să uiți că dacă nu cunoști pe x, y sau z atunci trebuie să ști de 2 ori mai bine față de contracandidați.

| Dana211 a răspuns (pentru Sara2):

Mersi ca ma faci prosta in fata ce sa spun... Eu am incercat sa te ajut prin tot ce ti-am spus si sa te fac sa iti iei gandul macar pe jumatate de la copiat pentru ca ai sanse mari sa nu poti face treaba asta. Dar tu vad ca ai senzatia ca le sti pe toate si tot ce zice unu si altul sunt doar minciuni. Si daca ar fi fost sa fi copiat nu as fi avut motiv sa nu recunosc mai ales ca nu ma cunosti si probabil ca nu ma vei cunoaste in viata ta

| Sara2 explică (pentru Dana211):

Nu imi permit sa fac pe nimeni prost, mai ales pe o persoana care nu o cunosc, nu a fost nici o aluzie spre a te face intr-un anumit fel, scuze daca asta s-a inteles
o zi buna si sper ca nu te-am deranjat cu un ultim comentariu

| Nastia a răspuns (pentru Sara2):

Anul asta dau bacul, asa ca nu arunca cu vorbe aiurea.

| EmaS a răspuns:

Sper ca nu, pentru ca si fiul meu va da bacalaureatul anul acesta.

| Rukhsandra a răspuns:

Daca inveti nu e asa ingrozitor big grin E greu pentru aia care 12 ani n-au invatat nimic si se trezesc cu 1000000000000 de lucruri de invatat intr-un timp scurt.

| Dana211 a răspuns:

Dar de ce a fost ingrozitor anul trecut? Eu cred ca un lucru e greu sau ingrozitor cum spui tu in momentul in care nu inveti destul. Daca inveti ti se va parea usor ( foarte usor chiar dar asta ai sa vezi cand vei ajunge la facultate) pentru ca materia din care se da e stiuta si nimeni nu vrea sa va dea un examen care sa va incurce sau sa va faca sa picati

| Bezea a răspuns:

Eu chiar sper să fie la fel de rău dacă nu chiar mai rău. Nu toată lumea e făcută pentru facultate. Mai ai nevoie și de muncitori ieftini; Așa că elevi nu mergeți la școală ca să pot să va angajez eu pe un salariu de căcat, să fac ce vreau cu voi și să vă manipulez cât mai ușor. Spor la distracție, fumat și băut.

| raluk27 a răspuns (pentru Bezea):

N-ai sanse sa-i angajezi, ca pleaca in Spania la capsuni.

Răspuns utilizator avertizat
| Radu_Adelina_1993 a răspuns:

Bacul de anul trecut a fost chiar accesibil..si la romana si la chimie.dar subiectul de mate m1 a fost groaznic.de cei care sunt la filo nu dau mai greu la romana asa cum noi dam mai greu la mate fata de aia de la stiinte?straight face