| Tymycy a întrebat:

Ce credeti cum va fi bacul anul acestaaa? :-s

Răspuns Câştigător
| Ovilacul a răspuns:

Pai la romana nu mi se pare extrem de greu. Chiar daca nu ai invatat niciun comentariu poti lua destul de usor nota 7. La matematica in schimb e jale. Eu sunt la M1 si sunt niste exercitii de mori incet. Profesoara mea de la ore mi-a spus ca anul trecut admiterea la Politehnica a fost mai usoara decat proba la matematica de la bac. Asa ceva doar in Romania mai vezi. Exercitiile nu sunt gradate. Desi stii toata teoria ai mari sanse sa nu faci nici macar de un 5 la cat de grele sunt variantele. Eu mi-am ales biologia a 3-a proba si sunt praf la aceasta materie. Nu stiu absolut nimic.
Acum ca sa fie totul si mai frumos ne-au bagat si camere de filmat. Penibil. Am dat examenul de Cambridge si n-am avut camere de filmat in sala si am la bacalaureat. Traim in Romania.
Desi cei din minister sunt extrem de prosti (fara gluma, chiar sunt) tind sa cred ca variantele vor fii ceva mai usoare decat anii trecuti. Gandeste-te ca anul trecut, fara camere de supravegheat, a picat bac-ul jumatate de tara. Daca o sa fie la fel de greu si anul acesta si mai sunt si camerele de filmat iti dai seama ca pica 90% din elevi bac-ul. Asteptam sa vedem ce o sa se intample.

4 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Foarte nasol sad

| LuckyboyRO a răspuns:

Greu, ca in fiecare an...bft celor de a XII a

| Beatrice_5910 a răspuns:

Oribil in special ca acum avem camere (in Arad).

| Tymycy explică:

Si eu am la romana, maghiara, istorie si geografie :-