| Joker3134 a întrebat:

Credeți că or să se desființeze ceo, emc urile și tot ce tine de minerit? Și 2 minerii erau plătiți pe vremea lui Ceaușescu mai bine decât polițiștii?

1 răspuns:
| Elelei a răspuns:

Pe vremea... da erau platiti incomparabil mai bine decat orice meserie care exista. Daca salariile medii-bune erau pe la 3000-4000 lei, ei scoteau usor un minim de 6000-7000 lei pe luna. Vorbesc de muncitorii din abataje. Ca sefii lor nu mai stiau sa-i numere.
Ce va fi, nu se poate sti.