| mihaybbc a întrebat:

Credeti ca se mai merita in ziua de azi sa optezi pentru meseria de politist? Vreau cat ma multe informatii in special de la cei care au terminat academia de politie. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Asa e, se intra greu la academie. Poti sa fii si pompier, nu doar politist. Oricum, daca reusesti sa intri, eu zic ca merita. Vei avea o profesie bine platita, pensie mare si un statut social bun.

| MadalinG99 a răspuns:

Mda. au incercat multi prieteni si au picat chiar azi am auzit pe cineva care spunea ca o cunostinta de a lui cand a dat problele a vazut pe cineva care a dat cheile unui apartament ca sa intre. se intra destul de greu, daca iti place poti incerca.

| Empower a răspuns:

Si eu vreau sa fiu politista! Dar nu vreau d-aia care e pe sosea si controleaza traficul. Oh, nu.laughing din cate stiu trebuie sa stii multa romana si istorie. Trebuie sa ai o facultate, bineinteles sa iei bacul! Mama mea mi-a zis ca se castiga +40 de milioane. Mi se pare super! Vrei mai multe detalii? big grin

| mihaybbc explică:

M-am documentat si eu destul de pe net, dar vreau sa vad si parerile oamenilor care au aceasta meserie. Stiu cam ce e de stiut despre admitere, probe etc. Pentru a ajunge +40 salariul ai nevoie de putina vechime si ridicari in grad. Nu trebuie sa stii chiar atat de multa romana. Se da doar gramatica, ceea ce mie mi se pare destul de usor. La istorie nu stiu prea multe pentru ca nu prea am facut dar se invata. Pentru o curiozitate, cati ani ai?

| mihaybbc explică:

* raspuns pentru tequila

| mihaybbc explică:

Deci vrei sa spui ca a dat un apartament ca sa intre? Totusi nu cred ca toti cei care au intrat au dat mita/spaga. Ps. Si eu sunt nascut in 99, aceeasi generatie