| PrincessAndreea a întrebat:

Credeți ca un job cu un salariu de 245, 000 de lei pe luna este un job care poate asigura un trai decent?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

În SUA, salariile sunt raportate pe an. Deci salariul de 58170 USD înseamnă că ridici 58170 USD pe an sau 4847 USD pe lună.
4847 USD pe lună este un salariu mediu sau puțin mai mult decât mediu în SUA.

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

245,0 lei e nimic!
Mori de foame cu banii astia!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca ai pus cam multe 0 uri acolo

| Panamax a răspuns:

Daca ai pus virgula, inseamna 245.00 lei adica masa la un restaurant decent intr-o seara pentru doua persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca au vrut da zici 2450 lei iar răspunsul e așa și așa, pentru mine suma respectiva nu îmi ajunge pentru un tari Ok, un tari Ok începe de la un salar de minim 4500 de lei

| Aube a răspuns:

Cred ca glumesti! Presupunand ca ai folsit virgula, in sistem englez. Restl lumii foloseste punctul pentru a separa grupele de cifre. Altii nu au 245.000 nici pe an. Dar ce functie este asta? Ca iti cumperi 2 apartamente cu ei.

| PrincessAndreea explică (pentru Aube):

Cautasem cam cât se câștiga ca o profesoara in tari străine, dar probabil convertorul pe care l am folosit este greșit? Nu știu sigur. In dolari, ar fi 58, 170.

| wpetterssone a răspuns (pentru PrincessAndreea):

În SUA, salariile sunt raportate pe an. Deci salariul de 58170 USD înseamnă că ridici 58170 USD pe an sau 4847 USD pe lună.
4847 USD pe lună este un salariu mediu sau puțin mai mult decât mediu în SUA.