| 123gabialexandra a întrebat:

Cu cât la suta plagiat ( lucrare de licența) poți intra in examen și sa o susții?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Plagiatul nu e pe procente: ai plagiat sau nu ai plagiat.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Mai exact, daca ai pus semnele citarii si ai mentionat corect sursa, nu poate fi plagiat.

| Frank51 a răspuns:

Nu cred că există o limită, din câte am înțeles dacă te încadrezi în acel procent maxim(spre ex la mine e 25%), poți lua nota maximă. Dacă depășești acel procent, oricât de bună este licența, nu poți lua 10.

| RxTx a răspuns:

Eu nu am plagiat ci am scris totul de la mine ca eu am fabricat un prototip o invenție care nu a mai existat nicăieri niciodată pe planetă.
Asa ca nu aveam ce mare.lucruri sa plagiez
Ci am prezentat da cu ajutorul unor formule de calcul consacrate de sute sau mii de ani
Doar nu am încetat eu formulele de calcul.

Dar unii dintre colegii mei au plagiat 100%. Altii 70%

Ar trebui verificați și băgați la pușcărie cu executare așa adevăratele valori oamenii reali care merita vor ajunge și ei sa aiba joburi bune

Sa se implementeze meritocrația

Părerea nea opinia mea este ca România acum este condusa de oameni care au tot copiat...