| MaBateMama a întrebat:

Cu ce medie la purtare pot întra la Academia de Politie sau Militara dacă am luat 9 la purtare într-un semestru conform noilor reguli din 2019?

Răspuns Câştigător
| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Cu o singura medie 9 intr-un semestru, si in celalalt 10, media din acel an va fi 9.50. Astfel, in cazul in care veti avea 10 in restul anilor, media va fi 9, 87. Aceasta medie depaseste media de cel putin 9, impusa in criteriile si conditiile de admitere.

Pentru mai multe detalii despre criterii si conditii, cititi articolele:
https://www.academiadepolitie.com/......-a607.html

https://www.academiadepolitie.com/......-a600.html

| DOBRINZVR a răspuns (pentru AdmitereAcademiaDePolitie):

DACA AM MEDIA LA PURTARE 8 mai pot sa intru in poltie? ca sunt in clasa 6 si am trecut in clasa 7 si in clasa 5 am media 10 si in 7 8 daca le am 10 la ambele pot sa intru?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conditia de medie la purtare se refera la media generala a celor 4 ani de liceu, aceasta trebuie sa fie de cel putin 9, nu are importanta o medie semestriala, chiar daca ar fi sub 9.

| Anonim22341 a răspuns:

Intri, stai calm