| elenasofia a întrebat:

Cum ar trebui sa invat fizica asfel cat sa o inteleg?
stiti as vrea sa merg la mate-info si nu prea ma iknteleg cu fizicalaughing
deci...cine imi explica si mie cate ceva si cum sa incerc sa o invat? mai ales la probleme ma pierd total
funa!batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Solsagan a răspuns:

Fizica se învaţă logic, iubire. Nu e vreo metodă. Sunt nişte formule, ca şi la matematică. Ştii matematică, implicit ştii şi fizică. Simple as that.

| Alisayer a răspuns:

Stii eu tot nu pricep nici o boaba in fizica, dar cu toate astea invat la mate-info laughing
Insa daca tu vrei sa o intelegi, ar fi bine sa citesti atent teoria, fiecare tema sa o citesti pina o vei intelege, si sa atragi atentie la formule pentru rezolvarea problemelor.Defapt ca si la mate, chimie etc. Succes!