| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Cum e la stiinte sociale la liceu? Cat de grele sunt materiile la acest profil? E profil Real sau Uman? La bac e greu la stiinte sociale? Din ce se da bacul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Stiinte sociale- profil Uman, la bac : Romana, Istorie obligatoriu si ai la alegerea din Economie, Filozofie, Sociologie, Geografie si Logica. Nu, nu este greu din clasa a 11-a nu mai faci mate, fizica si chimie ( nu ca te omori cu matematica in a 9a si a 10- ai 2 ore pe saptamana ). Este usor dar tot trebuie sa inveti!

| AssassinXD a răspuns:

Vei face cam 2 ore de mate pe saptamana(deci fara bac la mate, chimie sau fizica ieeilaughing). E profil uman. Mai mult accent se pune pe romana, istoerie, geografie, et si bacul... Il dai la romana, apoi dai la istorie/geografie(la alegere) apoi dai la una dintre urmatoarele materi : Psihologie, Logica, Filozofie, Ecomonie(faci intra aXIIa). Si mult noroc cu liceul!