| Roses a întrebat:

In legatura cu admiterea la liceu,ce se face:se da vreun dosar si ce inseamna profil uman, real si stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profil real inseamna matematica, fizica, chimie (stiinte exacte), profil uman inseamna filologie (romana, istorie, geografie, limbi straine, stiinte sociale...) Pt admiterea la liceu se iau in calcul urmatoarele : mediile tale anuale din clasele 5-8 care se aduna intre ele plus notele obtinute la examenul de capacitate si se face o alta medie. In functie de aceasta medie vei putea intra la un liceu.

3 răspunsuri:
| Roses explică:

Mersi!

| ELY098723456778990 a răspuns:

Pai la real iti umple capul de matematica, la uman e cu latina, romana, engleza si o limba la alegere orice limba, iar la stiinte sociala e misto nu face mate decat 1 pe saptamana, si romana la fel pai e putin din fiecare

| MeJuStMe00 a răspuns:

În mod normal dosarul ar trebui să ți-l facă cei de la secretariatul școlii tale. Profilele se împart în două categorii: real și uman. Realul cuprinde mate-info, științe ale naturii(bio-chimie); iar umanul cuprinde filologia și științele sociale.