| Roxanaa1666666 a întrebat:

Cum este la Medicina Militara? Puteti sa-mi oferiti niste opinii? happy

De asemenea, m-ar interesa daca as putea intra daca am miopie.

Multumesc frumos!

1 răspuns:
| Tibi45 a răspuns:

Dacă porţi ochelari în mod curent, şi nu ai o miopie avansată (nu ştiu limita), poţi urma Medicina Militară (diploma este recunoscută şi în viaţa civilă), aşa că dacă vreodată vrei să profesezi in domeniul civil, o poţi face fără probleme!
Medicii militari sunt însă plătiţi mult mai bine decât cei civili, iar dacă profesezi într-un teatru de operaţiuni militare, pot spune că: "te-ai făcut om" (d.p.d.v. pecuniar).