| Anonim1005 a întrebat:

Cum iti poti da seama daca ai voce?

6 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

Tu auzi ce zici?

| Anonim1005 explică (pentru SmokeyEye):

Da. Din cate stiu eu nu-s surda. tongue

| SmokeyEye a răspuns (pentru Anonim1005):

Deci ti-ai raspuns singura, cu toate ca poti sa ai glas si tu sa nu te auzi, sau sa ti se para ca suna bine.
In ziua de azi, daca si manelistii fac bani cu autotune, oricine are voce. Iti mai trebuie dictie, sa vorbesti clar, si lectii de canto, sa stii notele muzicale, sa nu canti fals. inregistreaza-te pe telefon cantand ceva si asculta. Ti-ai da like and share? Daca da, chiar poti sa dai share sa vezi ce parere au altii. daca vrei sa canti doar pentru tine, in dus toti suntem vedete. daca vrei sa canti pentru a fi auzita, conteaza parerea fanilor( si nu te astepta sa te placa toti) daca alegi muzica populara sau clasica, o sa ai un public restrans. daca vrei sa canti despre iubire, bani, barbati, sex, despartire, o sa ai public larg. Lumea prefera ce poate sa inteleaga, ceva usor de digerat, poate acelasi vers de 8 ori repetat, ca refren.

| CrissNico a răspuns:

In primul rand iti poti intreba prietenii si familia sau incerca sa mergi la un profesor de canto si sa il intrebi ce parere are despre vocea ta. Si daca ai un inceput bun si continuii cu canto ai putea sa iti perfectionezi voceahappy bafta

| Stefania1Stefy a răspuns:

Poti sa iti intrebi familia ce parere are si le poti spune sa iti dea o parere sincera sau poti sa participi la un eveniment ca sa iti testezi vocea. Daca ai talent si esti sigura pe tine poti urca cu un nivel mai sus. Sarbatori fericite! happy

| David324 a răspuns:

Dupa parerea altora