| Superior a întrebat:

Cum ma pot perfectiona in manga? Site-uri pentru a ma imbunatati,tutoriale utile? Am gasit o metoda,voi credeti ca ar fi utila? Atunci cand fac o mana de exemplu tinand ceva,sa nu o fac direct pe desen, ci sa o fac mai mare pe alta foaie separata pana iese, si forma finala bine iesita o fac in miniatura pe desenul principal.

13 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Pentru ce faci manga? straight face

| Superior explică (pentru Clorox):

Pentru ca asa simt ca vreau.

| Clorox a răspuns (pentru Superior):

Te ajuta cu ceva din punct de vedere profesional?

| Superior explică (pentru Clorox):

Dar pe aia care deseneaza? Eu o fac ca un hobby si vreau sa reusesc. De 3 saptamani ma chinuiesc sa invat,zilnic invat cate ceva,dar prea putin incat sa pot realiza un desen complet sad Si da,vreau sa intru la Ubisoft/EA Games Romania,daca stiu sa desenez corpurile din manga (care sunt cam aceleasi cu cele din viata reala),pe langa ca as putea fi progamator,as putea da si idei de concepte, de caractere, personaje, etc. Am o imaginatie buna si o originalitate buna, dar anatomia umana e cam grea de reprodus happy

| Clorox a răspuns (pentru Superior):

Ai de lucrat foarte mult, ai sanse foarte mici. Crezi ca reusesti?

| Superior explică (pentru Clorox):

Sper,nu ma voi da batut. Dar de ce sanse foarte mici?

Răspuns utilizator avertizat
| Clorox a răspuns (pentru KoroSensei):

Nu imi place sa incurajez neputinta, are sanse foarte mici sa reuseasca. Nu m-as supara sa ma fi inselat, dar ceva imi spune ca am dreptate.
Who knows?

| Superior explică (pentru KoroSensei):

Mersi

| Superior explică:

Apropo,animatia de anime pe care vreau sa o fac este cea din asta https://www.youtube.com/watch?v=kQmzD5CT0ec

| Superior explică:

Sau asemanatoare cel putin

Răspuns utilizator avertizat
| DanCorduneanu a răspuns:

Iti recomand sa citesti cartea scrisa de autorul seriei Jojo bizzare adventure.In carte el acopera tot ce stie despre manga.