| NicusorYo a întrebat:

Cum pot creea un magazin alimentar?
Cati ani trebuie sa am sa creez?
Intr-o zi cati bani fac? Dar intr-o luna?
Cat costa un loc de inchiriat, nu prea mare, nici mijlociu, mai micut?
PLZZ, raspundeti la toate intrebarilewinking
Fundawinking

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

1500 de Ron aprox te costa deschiderea unei firme la care se adauga plata unui contabil (NU poti avea o firma care sa functioneze legal fara un contabil ) apoi o chirie minima poti gasi undeva pe la 120 de Euro lunar plus capitalul circulant(suma pe care o investesti in produsele pe care vrei sa le vinzi, electricitate, apa curenta, personal). Daca nu ai insa o strategie extraordinara sau o gama de produse care sa-ti ofere monopol pe piata esti mancat atata timp cat afacerea ta e una micuta. Eu zic sa te mai gandesti.

| GreenBubble a răspuns:

Cate intrebari poti pune?laughing

| LifeInPink a răspuns:

In primul rand, ca sa-ti deschizi un magazin alimentar, iti trebuie o firma, iar pentru asta trebuie sa fii major. pretul locului de inchiriat variaza in functie de zona si marime. Iar profitul iarasi depinde de cum iti merge afacerea, daca ai clienti.Tu pui niste intrebari la care nu ti se poate raspunde cu exactitate.