| cersenin a întrebat:

Cum pot gasi un job in germania ca farmacist clinician, in industrie sau circuit deschis, avand in vedere ca stiu engleza bine si germana nivel A2 si ca am 6 ani experienta in circuit deschis, specialitate de farmacist clinician, master in management si marketing farmaceutic?

3 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
In primul rand ar trebui sa iti inscrii ceva-ul pe site-urile nemtesti de forta de munca.
In al doilea rand ai putea cauta un curs de specializare chiar in Germania dupa care ti-ar fi mai usor sa gasesti un loc de munca bine platit. Nemtii sunt un pic cam reticenti in ceea ce priveste performanta profesionala a strainilor, cunosc cazuri in care nu a contat deloc experienta profesionala si domeniul in care sunt licentiati.
Mult succes,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe imed si vezi ca sunt mai multi cei ce-ti pot da informatii.
Aplica si pe ejobs, nu se stie niciodata.

Cel mai bine e sa te adresezi la ambasada acolo precis te vor juta / insa daca nu incearca www.faces.md si acolo o sa gasesti iti pui intrebarea si gata. succes!