| anghelo a întrebat:

Cum pot sa fac scoala obligatorie online?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Eu tot in Spania am dat proba libera si am luat-o din prima. intereseaza-te la un centru de adulti ESA si ei te informeaza cu examenul (unu e in aprilie si altul iulie) sunt usoare apoi cand le treci iti da un certificat si dupa vreo 3 ani iti vine diploma de ESO 10 clase.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa o faci in modul online. Atunci cand faci 18 ani poti da un examen pentru adultii care nu au 10 clase si obtii diploma necesara dar seralul dureaza vreo 3 ani.

| anghelo explică (pentru mgtow):

Eu sunt in Spania si de aceia vroiam sa stiu daca se poate online. Sau in vreo alta forma.

| mgtow a răspuns (pentru anghelo):

Seralul din tara dar daca esti in Spania il faci de acum pana in aprilie si examenul dureaza 8 ore cam asa cate 2 ore jumate fiecare ca sunt 3 parti si pauza de 30 de minute apoi pleci dupa 2º examen si revii la 3º (pe la 5 sau 6 seara) sa-l dai apoi duminica vezi lista daca ai trecut sau nu + ca poti folosi calculator la matematica.

| mgtow a răspuns (pentru anghelo):

Eu tot in Spania am dat proba libera si am luat-o din prima. intereseaza-te la un centru de adulti ESA si ei te informeaza cu examenul (unu e in aprilie si altul iulie) sunt usoare apoi cand le treci iti da un certificat si dupa vreo 3 ani iti vine diploma de ESO 10 clase.

| mgtow a răspuns:

Dupa ce obti 10 clase ai de gand sa pleci in tara? Aici cu munca e belea mare chiar nu se merita sa pierzi timpul, daca pleci in Romania pune pe cineva sa-ti ia diploma cand ajunge (faci o autorizatie scrisa la mana).