| AdiMihai25 a întrebat:

Cum putem ajunge reprezentant la o firmă, indiferent de brand, COCACOLA,pepsi, etc
Si ce studii necesita obținerea slujbei.
Ce salariu poate fi obținut?

2 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Pe ei ii intereseaza mai mult experienta si banuiesc ca vorbesti de Agent, nu reprezentant. Deci de cele mai multe ori trebuie sa ai un pic de experiență ca si Merchandiser ca sa ajungi agent si chiar daca ai putea sa ajungi direct agent, rar gasesti un post mare pentru ca este bataie pe ele. Iar in caz ca vorbesti de reprezentat regional la o firma din toate astea, in afara de experiență iti trebuie sa fii si un pic șmecher, nu oricine ajunge pe post asa mare.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu mai bine le dai un telefon si ii intrebi direct?