| sacavictor a întrebat:

Cum sa ii conving pe parintii mei sa ma lase la un liceu de arte?

Răspuns Câştigător
| N0H4CK a răspuns:

Insista, plangi daca e nevoie. La un momendat, vor ceda. Dar nu cumva sa rogi pe altcineva sa-i convinga pe parintii tai, pentru ca se vor simti atacati, loviti in orgoliul lor de parinti, se vor enerva si mai tare si atunci chiar nu te vor mai lasa.

| sacavictor explică (pentru N0H4CK):

Eu incerc de 2 ani sa-i conving sa ma lase la un liceu de arte pe profil arhitectura deoarece eu vreau sa fac facultatea de arhitectura dar ei zic ca nu liceul de arte e bun si un profil mate-info

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-le ca oricum liceul nu e prea relevant pentru facultate si atunci ar putea sa te lase sa faci asta.

| Dumitrescu_Dănuţa_2000 a răspuns:

Eu le tot lasam picturile mele pe birou, dar nu a fost sa fie. Au zis sa tratez pictura doar ca pe un hobby si daca vreau dupa liceu/facultate sa fac bani din pictura e ok, dar trebuie sa am o specializare la baza sa nu mor de foame