| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma imbrac la primul meu interviu? Este pentru un post de din domeniul vanzari.

5 răspunsuri:
| MM a răspuns:

N-ai specificat daca esti fata sau baiat. Dar oricum, un pantalon inchis la culoare, o camasa si un sacou se potrivesc in ambele cazuri.Trebuie sa fie ceva prezentabil si serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decent si elegant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Modest intr-o tinuta simpla sa denote un pic de sobrietate intr-o singura culoare putin inchisa.La interviu sa ai grija sa amintesti de vechii vinzatori greci care, daca calcai pragul magazinelor, era ceva imposibil sa iesi fara nimic cumparat.

| bianca_4673 a răspuns:

Daca esti baiat : blugi inchisi la culoare, un tricou, adidasi si un sacou. dar daca esti fata : o fusta neagra pana mai sus de genunchi (eu prefer mai mulata ), o camasa alba si pantofi fara varf cu toc, eu asa m-as imbraca,. pa

| stonecold a răspuns:

Intreaba-te cum ar trebui sa fie imbracat un agent de vanzazi care sa iti inspire incredere si siguranta happy cam asa trebuie sa te imbraci la interviu... si siguranta de sine e un atu extraordinar.

bafta