| Andrei5000 a întrebat:

Cum se motiveaza o absenta la facultate! Dau funda

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La facultate este un du-te - vino tot timpul, Profii sunt bucurosi cand au sala plina pe jumatate. big grin
In schimb, absentele nemotivate sau neanuntate de la examenele partiale si semestriale se taxeaza.
Nu primesti diploma pana ce n-ai luat toate examenele, indiferent cand le dai si de cate ori incerci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se motiveaza, absentele se recupereaza

| vocea a răspuns:

Abesntele se recupereaza deci stai calm stimat utilizator.

| Rocsid a răspuns:

Poti sa aduci scutire medicala si la sfarsit de semestru trebuie sa recuperezi laboratorul/seminarul respectiv.
Sau trebuie sa il platesti si sa il recuperezi.
Depinde de la facultate la facultate.
Sunt facultatii care te lasa sa ai dreptul la o absenta si sa nu te intrebe nimic de el.
Daca absenta e la curs e discutabil...Sunt facultati care cer prezenta obligatori de 100% sau 50% sau 75%
. Intra pe site-ul facultati si acolo scrie tot in regulament