| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa fii ca asistenta medicală? Adica daca nu esti pasionat 100% incat sa spui ca da asta iti este menirea si ca altceva nu te vezi facand decat aceasta meserie. Dar ai o oarecare placere ducându-te la locul de munca, merita sa te specializezi pe acesta meserie? Adica ma gandesc ca sunt persoane care sunt dedicate suta in mie acestei meserii si traiesc doar cu bucuria asta si sunt si persoane care au fost obligate sau împinse de catre familie sa învete si practice aceasta meserie si totusi o practică si nu au nici o placere de a o face (stiti genul ala de asistente acre), dar mai este si genul ala care e cumva la mijloc, care nu este complet satisfăcut si poate s-ar vedea facand si altceva(dar nu stie ce) si munceste ca asistenta medicală. Adica dupa cum spuneam, ar merita sa ma apuc de medicina? Chiar daca nu sunt ffff pasionata dar sa zicem ca totusi imi place cat de cat, adica nu mi-am descoperit inca pasiunea si pana cand o voi face (si daca o voi face) sa dau la o postliceala? Ce credeti? Mersi anticipat.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce ai absovit o facultate de medicină, poți activa în domeniul medical și altfel decât în spital. Dar dacă spui că nu prea ești pasionată, chiar și facultatea poate să se transforme în ceva chinuitor.