Întrebare recomandată | Erin28 a întrebat:

Salut!
Merita s stai o școală postliceală? Daca se caută mai mult cei cu facultate de asistență medicală decât cei cu o simpla postliceală, la asta mă refer.

4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Eu am facut o scoala postliceală de asistent medical înainte de facutate.
M-am sus acolo pentru că eram si gurul bărbat dintr 60 de femei.
Am reușit să le rezolv pe vreo 18 dinte ele in decurs de 3 ani?

Rămâi și cu cunoștințe generale
Poți să acorzi primul ajutor
Ai putea ști ce să recomanzi de urgență
Sau cum să salvezi in caz de război oameni
Eu am voie in caz de război să mă implic pe front să dau o mână de ajutor.

Măcar știi să salvezi proprii copii de la înec...

| Erin28 explică (pentru RxTx):

Din explicația ta deduc faptul că înveți foarte puțin și că mai bine nu m-aș duce acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cunoștințe da merita! Cei cu facultatea mereu vor avea intaietate in detrimentul celor cu postliceală dar foarte multi sunt sictiriți de Romania, plecați pe dincolo, și pleacă zi de zi un număr foarte mare de tineret, așa că vei avea șanse să reușești și cu postliceală

| Yparisa a răspuns:

Asistenți se caută mereu, diferența e la salariu.