| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa se comporte un angajator pentru a asigura satisfactia angajatilor sai?

7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca tu ca persoana, sa respecti si apoi vei vedea ca totul va fi ok, poartate cit mai normal cu putinta, nu lua angajatii in ras, incearca sa le explici cu frumosul daca au greseli, vei vedea ca se vor corecta si ei daca vad ca sefii stiu sa se poarte si sa vb cu ei, iti zic acest lucru din experienta proprie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Comportamentul unui angajator e în functie de angajat.De ce? pai daca angajatii sunt buni profesionisti, îsi realizeaza sarcinile de productie, nu fac rebuturi, respecta programul de lucru etc.Atunci înseamna ca afacerea angajatorului merge deci si angajatii o vor duce bine. Angajatii trebuie stimulati financiar pentru ca ei sunt cei care-i baga bani în buzunar angajatorului.Angajatii pentru mine si în acest caz fac o comparatie sunt ca jucatorii unei echipe de fotbal fac performanta toata lumea e multumita.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Sa fie dragut nu unu-l care e scarbos si sa nu inteleaga cand vreun angajat se cere mai repede de la servici sau nu poate veni o zi la serviciu din cauza unei probleme si sa mai vina sa ajute si pe angajati si sa nu ii tina in salari foarte mici, cel mai bine e sa fie calumeawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satisfactia? esti nebun, munca la patron e o forma legala de sclavie in toate domeniile...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Exemplar!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stimuleaza-i. Fii corect. Nu pleca urechea la barfe! Pedepseste-l pe cel care a gresit si spune o vorba buna celui care munceste bine.
Da-le prime de vacanta, altfel de prime, mareste-le salariul cand si cand.
Dar cel mai important, tine cont de cei care muncesc si amendeaza intotdeauna lenea.
Poate n-ar fi rau sa aveti macar o sedinta pe luna in care fiecare sa poata sa-si spuna of-ul, si tu ca patron si ei ca angajati, si evident, tine cont de doleantele lor.

| al3xa_6696 a răspuns:

Sa dea salarii mari laughing