| iuliaaa_8865 a întrebat:

Cum trebuie sa se comporte prietenii adevarati?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa aiba omenie.Aceasta calitate principala inglobeaza mai multe subcalitati la fel de importante cum ar fi:sinceritatea, solidaritatea, disponibilitatea etc

| Narfundo a răspuns:

Ca niste adevarate animalehappy. Un dusman sau un om care nu iti este prieten niciodata nu va fi deschis cu tinewinking.

| Doddel a răspuns:

Sa te ajute mereu cand ia nevoie la bine si la rau atunci vezi daca sunt adevarati

| LuS[z] a răspuns:

Ar trebui sa fie de incredere, in primul rand.
Oricum comportamentul lor reiese si din vorbele si mai ales din faptele "controversate" pe care ei le fac uneori.

| Gigiku a răspuns:

Precum fratii.

| Paatricia93 a răspuns:

Sa fie alaturi de tine si la bine si la rau, sa fie sinceri, sa te asculte cand ai nevoie sa te descarci.