| andreea_7730 a întrebat:

Cum trebuie sa se comporte un prieten adevarat?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Hristos? Doamne Dumnezeulelaughingun pr adv este acela care te ajuta la nevoie cu un sfat care te asculta la suparare si care stie sa tina un secret...eu am astfel de pr...sunt 2 surori...pr mai bune ca ele nu cred ca-s gasi... le cine de cand aveam 7 ani dormim unele la altele ne sfatuim la nevoie nu avem secrete...mancam impreuna...mamele noastre find si ele cele mai bune prhappyhappyhappy

8 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Simplu sa fie langa tine si la bine si la rau, sa te sprijine atunci cand ai nevoie si sa sarbatoriti impreuna, sa nu uite ca iti e prieten atunci cand esti la necaz si doar sa beneficieze de zilele tale de bucurie si fericire, sa te ajunte nu numai sa ceara ajutor

Anna
| Anna a răspuns:

Se bucura impreuna cu tine de succesele tale, simpatizeaza cu tine cand ai o durere, o problema, te accepta cu bune si rele, este gata sa-ti fie alaturi oricand ii soliciti ajutorul, te sfatuieste, te critica, te face sa razi, iti face complimente, te apreciaza pentru ceea ce esti, niciodata nu te subestimeaza, nu-ti da cu piciorul.

| andi a răspuns:

Sa te ajute la nevoie! in rest se numesc prieteni falsi... n'ai zece mii?

| gabrielutzu a răspuns:

Singurul prieten adevarat nu poate fi decat Iisus Hristos.
Restul sunt doar cunostinte, colegi, amanti, iubiti, vecini, parteneri de dialog(pe net) si cam atat.

| cribus a răspuns:

SA FIE LANGA TINE ATUNCI CAND AI NEVOIE...

| Teardrop:] a răspuns:

Un prieten adevarat este cu tine si la bine si la rau, are incredere in tine, te asculta, te ajuata oricand ai nevoie, te accepta asa cum esti, iti da sfaturi.si sti ca oricand vei putea conta pe el indiferent de situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten adevarat stie sa fie alaturi de tine cand ai nevoie la bine si la rau. Stie sa planga cu tine, sa rada cu tine sau sa taca cu tine. Nu te tradeaza, te accepta asa cum esti si va fi intotdeauna acolo unde il poti gasi la nevoie sau la bucurie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cu mult respect și devotament în momentele grele.
Să nu te trădeze.
Prietenie sinceră fără ascunzișuri.
Pa, pa.